Marselj sa dva plotuna srušio najbolju odbranu Francuske (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 28.Nov.2014, 23:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klub sa Velodroma pobedio Nant sa 2:0 i učvrstio se na prvoj poziciji u Ligi 1

Olimpik iz Marseja je na otvaranju 15. kola Lige 1 stigao do sedme uzastopne pobede na Velodromu, ovoga puta protiv Nanta koji je do ovog meča primio najmanje golova u ligi (9) - 2:0, tako da je barem na 24 sata pobegao četiri boda vernom pratiocu PSŽ, koji će dočekati Nicu.

Florijan Tovin je na dodavanje Dimitrija Pažea, kome je ovo bila treća asistencija na poslednja >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << četiri meča, otvorio goste u 24. minutu i postigao 100. gol Marseja protiv Nanta u Ligi 1. To je bio znak da će Kanarinci, koji su izgubili samo jednom na poslednjih šest međusobna duela (dve pobede i tri remija), konačno ponovo položiti oružje i doživeti treći poraz u aktuelnoj sezoni, što im je najbolji start od sezone 1994/95. Tako je i bilo pošto se Tovin u 39. minutu našao u ulozi asistenta, a Fani po drugi put naterao Riua da vadi loptu iz svoje mreže za konačnih 2:0.