Marsej do vrha uz igrača manje i autogolom u finišu meča

Izvor: B92, 20.Avg.2022, 22:55

Fudbaleri Marseja pobedili su ekipu Nanta sa 2:1 (0:0) u susretu 3. kola prvenstva Francuske.

Bila je to druga pobeda ekipe sa Velodroma ove sezone koja ih je, makar privremeno, probila na čelnu poziciju na tabeli Lige 1.

Izabranici trenera Igora Tudora nisu imali nimalo lak posao protiv čvrstih gostiju, ali su na kraju, uz malo sreće, došli do bodova.

Pobeda je još važnija ako se ima u vidu da su do nje došli sa igračem manje od 77. minuta zbog isključenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Žigoa.

Mozes Simon iz Nanta je promašio dve velike prilike u 51. i 61. minutu i ubrzo je stigla kazna.

Šansel Mbemba je u 71. minutu dobro reagovao na odbijenu loptu u poslao je pod prečku za 1:0.

Samjuel Žigo je potom skrivio penal i isključen je, da bi Ludovik Blas u 78. minutu sa bele tačke doneo izjednačenje, 1:1.

Nije prošlo mnogo, svega tri minuta kada je Marsej stigao do pobedničkog gola.

Malerozan je bio Nikola Paloa koji je zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 2:1.

U narednom kolu 28. avgusta Marsej ide u goste Nici, dok je Nant domaćin ekipi Tuluza.