Marko, dobro došao u klub 100

Izvor: Mondo, 26.Sep.2018, 22:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marko, dobro došao u "klub 100"

Sjajni fudbaler Dortmunda postigao stoti gol u dresu ovog kluba u spektakularnoj pobedi svog kluba protiv Nirnberga.

Borusija je u sredu uveče demolirala Nirnberg (7:0) na "Vestfalenu" i ponovo diše za vratom minhenskom Bajernu.

Najzaslužniji za treću pobedu ove sezone bio je kapiten domaćina Marko Rojs, dvostruki strelac i asistent, koji je večeras upisao okruglo STO golova za Borusiju u karijeri!
Od početka susreta 5. kola, dortmundski tim je žestoko krenuo i već u sedmom minutu stigao do prednosti pogotkom Jakoba Bruna Larsena, da bi Marko Rojs udarcem sa ivice kaznenog prostora je povisio na 2:0.

Meč je početkom nastavka "rešio" Ašraf Hakimi pogodivši suprotan ugao golmana Fabijana Bredloa, što je bio prvi pogodak Marokanca u šampionatu Nemačke.

Asistirao mu je izuzetno raspoloženi Rojs, koji je u 58. minutu postigao svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici. Poslije duplog pasa sa Dancem Larsenom, kapiten "milionera" je rutinski pogodio malu mrežu, da bi posle "stotke" bio zamenjen, takođe po stoti put u karijeri.

Do kraja je tim Lusijena Favra kompletirao "petardu" preko Akažija, potom se u 85. minutu u strelce upisao Džejdon Sančo, da bi konačnih 7:0 postavio Julijan Vajgl u samom finišu!

@FrankBuschmann#bvbfcn darfst wieder kommen pic.twitter.com/ssdPWPsL4l

— Marcus Hövelmann (@gms9983) September 26, 2018

Reprezentativci Srbije Mijat Gaćinović i FIlip Kostić bili su starteri za Ajntraht na gostovanju u Menhengladbahu, dok je Luka Jović zamenio upravo mladog Trebinjca Mijata u poslednjih 15-ak minuta, ali su ostali "kratkih rukava".

Slavila je Borusija (3:1) pogocima Alasana Plea, Torgana Azara i Nika Elvedija uz počasni gol Hrvata Anta Rebića za ekipu iz Frankfurta.