Izvor: B92, 15.Mar.2016, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mark Sančez nasledio Meninga u Denveru
Peti pik sa drafta 2009. godine Mark Sančez zamenio je Pejtona Meninga na mestu kvorterbeka Denver Bronkosa.
Bivši igrač Njujork Džetsa i Filadelfija Iglsa, gde je bio rezerva u poslednje tri sezona, stigao je u Kolorado.
"Kada su mi iz Filadelfije javili da me trejduju u Denver bio sam oduševljen. Ovo je ostvarenje sna", rekao je Sančez.
Nakon što se Mening penzionisao, očekivalo se da će Brok Osvajler preuzeti ulogu startnog kvorterbeka, ali su ga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "ukrali" Hjuston Teksansi ponudom od 72 miliona dolara na četiri godine.
"Video sam mnogo toga u ovoj ligi. Nisam oženjen, nemam devojku, nemam decu. Imamo samo fudbal, želim da pobeđujem. Srećan sam što sam na ovakvom mestu", dodao je Sančez.
Bronkosi su za Sančeza dali uslovnog pika sedme runde drafta 2017. Navodno su zainteresovani i za kvorterbeka San Francisko 49ersa Kolina Kepernika, ali nisu spremni da za njega daju više od pika treće ili četvrte runde, dok bi na primer Klivlend Braunsi mogli da ponude drugu rundu.
U igru je još nekoliko imena, Brajan Hojer iz Hjustona, te Rajan Ficpatrik iz Džetsa, koji su spremni da mu produže ugovor sa 21 milion dolara na tri sezone.
Pominje se i Robert Grifin III, ali on nije prioritet, dok Bronkosi i dalje traže potencijalnog talenta na predstojećem draftu (28-30. april), a izbor bi mogao da padne na Pekstona Linča iz Memfisa.










