Marinović: Cilj je plasman u ABA

Izvor: B92, 31.Mar.2014, 22:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marinović: Cilj je plasman u ABA

Plejmejker Radničkog Marko Marinović ocenio je da će biti neizvesna borba za plasman u ABA ligu sledeće sezone.

"Nesumnjivo je da će sve ekipe gajiti ambiciju da se dokopaju Jadranske lige, makar i tog četvrtog mesta. Izgleda mi da je konkurencija ove godine još jača, sve ekipe su se pojačale. Mi smo specifični što smo jedini ABA ligaš koji ulazi u Superligu sa samo domaćim igračima, kako smo izavršili prethodno takmičenje".

“Čekaju nas teška gostovanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naročito. Svaka ekipa iz KLS sigurno će dati sve od sebe da se pred domaćom publikom pokaže u najboljem izdanju, da osvoje bodove protiv ABA ligaša. Biće sigurno teško u Kosjeriću, Valjevu, Čačku, pa i Železniku. Mislim da će se tu donositi ključne odluke za plasman – koliko će ko uspeti da odbrani svoj teren. Kad krene ’gušći’ raspored, po dve utakmice nedeljno, videćemo koliko će ekipe iz KLS moći da pariraju protivnicima iz regionalne lige. Ako budu istrajne, biće to uzbudljiva Superliga do poslednjeg kola“, dodao je Marinović.

’Malina’ smatra da je Radničkom mesto u vrhu i da će tim to i dokazati.

“Pokušavam da sa saigračima izgradim zajednički stav da je pred nama najbitiniji deo sezone. Ubeđen sam da ćemo Superligu shvatiti maksimalno ozbiljno, da ćemo biti jednako koncentrisani na sve rivale, rečju – da ćemo igrati odgovorno. Veliku pouku nosi prošla sezona. Jedna lopta je delila ekipu od Evrolige, a posle toga je ostala peta u Superligi. Nadam se, i o tome svakodnevno pričamo, da nam predstoji borba za sam vrh tabele u ligaškom delu prvenstva. Mislim da nam je mesto među dve-tri najbolje ekipe u Srbiji. Takvo mesto pre plej-ofa bilo bi ravno osvajanju titule, za ovu generaciju“.

U poslednjem kolu ABA lige Radnički je dobio MZT, a Marinović je podelio čak 18 asistencija.

“Imam sjajne saigrače. Sa takvim ljudima, pre svega, sve je mnogo lakše. Oni su jedino zaslužni za tih 18 asistencija. Drago mi je da igram ove sezone sa njima. Nama su Jović i Katnić van stroja, pa je sve opterećenje bilo na meni, otuda povećana produktivnost. Naša je igra takva, imamo taj pik-en-rol, pokušavao sam da razigravam igrače što više, posebnonaše centre, pošto su MZT-u nedostajala dvojica visokih igrača. Bili smo ekipno bolji, mislim da smo sasvim zasluženo pobedili", zaključio je Marinović.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Marinović: Cilj je plasman u ABA

Izvor: B92, 31.Mar.2014

Plejmejker Radničkog Marko Marinović ocenio je da će biti neizvesna borba za plasman u ABA ligu sledeće sezone..."Nesumnjivo je da će sve ekipe gajiti ambiciju da se dokopaju Jadranske lige, makar i tog četvrtog mesta. Izgleda mi da je konkurencija ove godine još jača, sve ekipe su se pojačale....

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.