Marić u 93. minutu šokirao Partizan! (FOTO, VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 21.Avg.2011, 18:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lepši debi na novom stadionu fudbaleri Slobode nisu mogli ni da zamisle! Pred oko devet hiljada gledalaca u Užicu pao je šampion: Sloboda PS - Partizan 2:1 (1:1).

Sloboda PS - Partizan 2:1 (1:1)
Užice - Gradski stadion. Gledalaca: 9.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Strelci: Kasalica 36′, Marić 90+3′  - Aksentijević 30′ . Žuti kartoni: Marić (Sloboda PS) - Rnić, Stanković (Partizan).
Sloboda (PS): Božović, Vasilić, Bosman, Maksimović, Marić, Vranjković, Kasalica, Goločevac (od 80. Pejović), Gojković, Tijago, Prtenjak (od 85. Memedović).
Partizan: Stojković, Aksentijević, Rnić, Ivanov, Stanković, Kamara, Babović, Tomić (od 56. Saša Ilić), Vukić, Marković (od 66. Dijara), Jovančić (od 55. Eduardo).

TOK MEČA:
1′ - Pred oko devet hiljada gledalaca Vlado Glođović je dao znak za početak meča.
5′ - Prvi pokušaj crno-belih, ali Babovićev šut sa 16 metara bio je lak plen za Božovića.
9′ - Marković je dobro prošao po desnoj strani i centrirao, ali Jovančić nije uspeo da dođe do lopte.
11′ - Prva dobra prilika za domaći tim. Prteljak je pokušao šutem sa 15 metara, ali lopta je otišla daleko od gola Stojkovića.

13′ - Najbolja prilika za Partizan! Posle centaršuta Babovića po zemalji, lopta je došla do Jovančića, koji sa sedam metara promašuje gol.
16′ - Nemanja Tomić je imao novu dobru priliku za Partizan, ali njegov šut sa 6-7 metara završava iznad gola Božovića.
23′ - Prva sporna situacija na utakmici. Start Ivanova u šesnaestercu Partizana po proceni Glođovića nije bio za najstrožu kaznu.
30′ - Goooooooooooooooooooooooooool... Evrogolom Partizan vodi 1:0 ! Aksentijević je fantastično šutirao sa gotovo 30 metara i zakucao loptu u gol Božovića.

36′ - Goooooooooooooooooooooooooool... Sloboda (PS) je izjednačila - 1:1 ! Sjajna lopta Goločevca, Kasalica je bio bolji u duelu od Ivanova i sa 15-tak metara savladao Stojkovića.

42′ - Nova dobra prilika za Jovančića, ali Božović je izašao kao pobednik.  Partizan je preuzeo inicijativu u finišu prvog dela igre.
Završeno je prvo poluvreme. Dobar fudbal smo videli u Užicu, rezultat prema viđenom, potpuno realan - 1:1.
53′ - Veliki prilika za Užičane. Odlično dodavanje Tijaga, Prtenjak izlazi 'oči u oči' sa Stojkovićem, ali golman Partizana sjajno reaguje.

60′ - Eduardo je propustio novu dobru priliku za crno-bele. Loš šut Brazilca, pa loptna niji ni došla do gola Božovića.
80′ - Pao je tempo utakmice. Od 60. minuta nismo videli ni jednu priliku! Igra se na sredini terena, a Partizan ima inicijativu.
90+3 - Goooooooooooooooooooooooooooooooool... Sloboda PS vodi 2:1 ! Marić je izveo sjajno slobodan uradac sa ivice šesnaesterca i matirao Stojkovića.
Kraj meča! Delirijum na tribinama... Užice slavi veliku pobedu, Partizan je odigrao ispod očekivanja i doživeo je prvi poraz u novom šampionatu.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.