Marej odustao od Vimbldona: Rano je...

Izvor: Mondo, 01.Jul.2018, 17:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marej odustao od Vimbldona: Rano je...

Dvostruki šampion najvažnijeg turnira na travi - objavio da se povlači iz ovogodišnjeg takmičenja.

Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Endi Marej se povukao sa Vimbldona dan pred početak ovog turnira.

Dvostruki šampion "zelenog" grend slema i prošlogodišnji četvrtfinalista dugo se oporavljao od povrede, nedavno se vratio tenisu, ali je zajedno sa svojim timom procenio da je nedovoljno spreman za izazov takve prirode.

Britanski teniser >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je u prvom kolu trebalo da igra protiv Benoe Pera, a bio je u delu žreba u kom je i Novak Đoković, ali i Nadal, Del Potro, Zverev...

"Teška srca obaveštavam sve da se povlačim sa ovogodišnjeg Vimbldona. Napravio sam značajan napredak na treninzima i mečevima u poslednjih deset dana, ali posle dugih razgovora sa saradnicima - odlučili smo da igrati u pet setova može biti opasno za oporavak", poručio je Endi Marej na društvenim mrežama.

Britanski teniser je saopštio da nastavlja da vredno trenira i da bude spreman za turnire na betonu koji slede u Sjedinjenim Američkim Državama.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.