Izvor: B92, 26.Avg.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maradona: "Nisam maloumnik"
Nekada najbolji fudbaler sveta Dijego Maradona nije dobio sudsku dozvolu da napusti jednu psihijatrijsku kliniku u Buenos Airesu, u kojoj se već tri meseca nalazi na tretmanu odvikavanja od droge, i da ponovo ode na lečenje na Kubu.
"Imam 43 godine i dovoljno sam zreo da znam šta je za mene najbolje.Tretiraju me kao maloumnika i ne dozvoljavaju mi da raspolazem sopstvenim životom", rekao je plačući slavni fudbaler pred kamerama argentinske televizije.
Maradona je priznao da je drogu prvi put probao 1982. godine, kada mu je karijera bila na vrhuncu. "Ne znam zasto sam to uradio, ali kada jednom u to udjete, više nema izlaska", rekao je Maradona.









