Izvor: S media, 23.Maj.2011, 22:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maradona: Država nas drogirala
Jedan od najboljih fudbalera sveta svih vremena, Dijego Armando Maradona, izjavio je da je cela reprezentacija Argentine 1993. godine uzela nedozvoljene supstance, izrazivši sumnju da je iza toga stajao državni vrh njegove zemlje.
- Te 1993. godine imali smo deset anti-doping kontrola, ali uoči meča sa Australijancima, koji je i za nas i za njih bio presudan, nismo bili podvrgnuti nikakvim ispitivanjima - rekao je Maradona.
Maradona među Čečenima
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />El Loko odlazi u legendu VIDEO
Huligani zviždali na "minuti ćutanja" za Japance VIDEO
Maradona izvisio kod Larise, seli se u Ukrajinu
On je dodao da je uoči revanš meča baraža za odlazak na Mondijal u SAD protiv Australije, njemu i saigračima doping poturen.
- Ne znam šta su nam tada sipali u kafu, ali znam da smo na toj utakmici trčali kao navijeni - naglasio je Maradona, optužujući zemljaka i potpredsednika FIFA Hulija Grandonu da je bio upoznat sa tim.
Pored toga, popularni El Pibe je izrazio sumnju da kompletan argentinski državni vrh na čelu sa predsednikom Kristinom Fernandes štiti Grondonu, koga je optužio da je uveo drogu i doping u argentinski fudbal.










