Manfred Pranger pobednik u Šladmingu

Izvor: B92, 25.Jan.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Manfred Pranger je doneo veliku radost domaćim navijačima u Šladmingu pobedom u noćnom slalomu za Svetski kup. Austrijanac je u dve vožnje poslednjeg takmičenja u Svetskom kupu pred prvenstvo sveta, bio najbrži, drugo mesto pripalo je Benjaminu Rajhu, koji je zadržao vođstvo u ukupnom poretku slaloma. Bila je to druga pobeda Prangera zaredom, pošto je bio najbolji i u Kicbilu. Pranger je sa 200 bodova, koje je osvojio za tri dana došao do drugog mesta u poretku slalomaša. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Rajh je, sa 80 bodova iz Šladminga, smanjio prednost Milera u ukupnom poretku na 95 bodova.

Treće mesto na pobedničkom postolju pripalo je najvećem iznenađenju Šladminga, Šveđaninu Andre Mireru, koji je posle prvog nastupa bio na 22. mestu.

Bode Miler još uvek 'troši' prednost u ukupnom poretku Svetskog kupa, ali je i u Šladmingu potvrdio da je u krizi, posebno u 'tehničkim disciplinama', posle prve vožnje bio je šesti, ali je na startu druge pogrešio jednom, kasnije još jednom i - odustao. Bila je to peta slalomska trka 'u seriji' u kojoj Miler nije osvojio ni bod.

Drugi nastup u Šladmingu obeležio je veliki broj odustajanja i grešaka, a 'najskuplju' je napravio Italijan Đorđo Roka, vodeći posle prve vožnje. Roka je, nekoliko kapija pre cilja, izleteo sa staze i, posle povratka, završio kao 21. sa velikim zaostatkom.