Mančester odustao od Ljajića

Izvor: RTS, 03.Dec.2009, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester odustao od Ljajića

Šampion Engleske Mančester Junajted saopštio je da je odustao od kupovine prvotimca Partizana i mladog reprezentativca Srbije Adema Ljajića.

Prelazak Ljajića u Mančester Junajted bio je dogovoren u januaru ove godine, kada je na "Old Traford" otišao i Zoran Tošić, a napadač Partizana trebalo je da se pridruži prvaku Engleske po završetku jesenjeg dela šampionata Srbije.

U obrazloženju odluke da ipak ne kupi Ljajića, Menčester se pozvao na odredbu ugovora >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koja mu je omogućavala da u svakom trenutku odustane od transfera.

"Imali smo opciju da u januaru kupimo Ljajića, ali nakon što smo pažljivo pratili njegov razvoj u proteklih 12 meseci, a imajući u vidu činjenicu da su se mnogi mladi igraci iz našeg pogona već dokazali, odlučili smo da odustanemo od transfera", izjavio je potrparol Mančester Junajteda.

Kako je bilo objavljeno u januaru. ukupan transfer Tošića i Ljajića u Mancecster Junajted trebalo je da iznosi 16,5 miliona funti, a za sada nije poznato koliko će "crno-beli" dobiti samo za Tošića.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.