Mamić podneo ostavku u TV emisiji

Izvor: B92, 22.Mar.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mamić podneo ostavku u TV emisiji



Izvršni potpredsednik zagrebačkog Dinama Zdravko Mamić podneo je u emisiji "Otvoreno" na Hrvatskoj televiziji ostavku na svoju dužnost.

Iako je posle rezultatskog debakla i plasmana Dinama u Ligu za ostanak, Mamić najavio kako će podneti ostavku na Skupštini kluba, koja bi se trebalo održati u maju, izvršni potpredsednik ipak se odlučio na raniji odlazak.

"ću vazduh
," naglasio je Mamić za vreme rasprave u studiju Hrvatske televizije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja je u pojedinim trenucima prerasla u svađu.

U emisiji "Otvoreno", koju je vodila Hloverka Novak Srzić, gostovali su čelnici Dinama, Mirko Barišić i Zdravko Mamić, bivši selektor hrvatske reprezentacije i bivši trener Dinama, a sada strateg Varteksa, Miroslav Blažević, bivša legenda kluba Dražen Ladić, član Izvršnog odbora Dinama, Mislav Žagar, novinar Večernjeg lista Robert Junaci, dok je u splitskom studiju bio direktor Hajduka, Fredi Fiorentini i novinar Edo Pezi. Posebno zanimljivo bilo je pratiti odnos Blaževića i Mamića, koji su već duže vreme na "ratnoj nozi" i upravo je njihovom međusobnim prepirkom otvorena emisija. Blažević je zatražio od postojeće garniture ljudi koji vode klub da napuste Dinamo.


"Promenili su četiri trenera i tri sportska direktora. Trenutna situacija je rezultat loše klupske politike," kazao je Blažević, što je izazvalo Mamića da mu uzvrati nudeći svoje argumente u odbranu. Protiv klupske politike ustao je i Ladić, kazavši kako su čelni ljudi "modrih" izgubili kredibilitet u javnosti i poverenje igrača. Ladić je optužio čelnike kluba da su u Skupštinu kluba ubacili svoje ljude kojima mogu manipulisati, ali im je odao priznanje da su u teškim vremenima finansijski sredili klub.

"Ladić izaziva javnost i poziva na bunt, a ceo život samo uzima novac od kluba", kazao je Mamić, koji je naglasio kako je Uprava učinila sve da igrači imaju što bolje uslove i konstatovao kako mediji pozivaju na linč i na haos, ne nudeći nikakvo rešenje.

Predsednik kluba Barišić smatra kako je nastala histerija i da je Dinamo postao najvažnije pitanje u državi. "

Mamić je u jednom trenutku iznerviran, što ga je voditeljka nekoliko puta prekinula iz protesta ćutao desetak minuta. Na kraju je ipak progovorio i u svom stilu prozvao Blaževića, a potom najavio pokušaj mirenja između njih dvojice.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.