Izvor: N1 televizija, 18.Mar.2017, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maloun: Razmišljam o spajanju Jokića i Plamlija
Trener Denver Majk Meloun i krilni igrač Vil Barton pohvalili su Nikolu Jokića i Mejsona Plamlija posle pobede nad Los Anđeles Klipersima 129:114.
Jokić je ostvario peti tripl-dabl u sezoni sa 17 poena,14 skokova i 11 asistencija, dok je Plamli, upisao po 10 poena i skokova, uz 6 asistencija.
"Kada su na parketu Mejson i Nikola, znamo da će naše brojke u ofanzivnim i defanzivnim skokovima biti fantastične. Spajanje njih dvojice je nešto o čemu ću razmišljati >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << ubuduće", rekao je Meloun za Denver post.
Barton je odigrao briljantan meč sa 35 poena, ali je istakao centarski tandem svog tima.
"Oni donose različitu dinamiku jer su obojica odlični asistenti, a igraju na niskom postu. Osim toga, kada uzmu skok mogu da krenu u vođenje lopte i to nam daje drugu dimenziju u igri", kaže Barton.
Nagetsi su sve bliži plej-ofu, osmi su na Zapadu sa skorom 33-35, ispred Portlanda koji ima 30 pobeda i 37 poraza.








