Izvor: Blic, 28.Nov.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Malo kočenje pred titulom
Malo kočenje pred titulom
BEOGRAD - Prvenstveni poraz od Vojvodine i remi sa OFK Beogradom, kao i eliminacija od Železnika u Kupu, dobro su uzdrmali redove Partizana. Prokockana je velika bodovna razlika i sada su u šampionskoj trci Obilić i Crvena zvezda.
- Ne bih se složio da smo u krizi. Pre bih rekao da u nekoliko poslednjih utakmica nismo bili dovoljno skoncetrisani u završnici napada. Gol više je najvažnija stavka u svim pobedama, a mi ih nismo postizali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kada je trebalo - istakao je kapiten crno-belih Saša Ilić.
Kako ispraviti nedostatke u igri? - Ponovo tvrdim da to nisu nedostaci, već samo par lošijih partija. Golove ćemo postizati, videćete, već protiv Zvezdare u nastavku prvenstva. I dalje smo prvi na tabeli, najvažnije je da ne zavisimo od drugih, sami odlučujemo o našoj sudbini.
Na tri utakmice primili ste čak pet golova. Mnogi ističu da je odbrana najslabiji deo tima.
- Ne postoji tim na svetu u kome su svih 11 igrača podjednako visokog kvaliteta. Istina je da moj tim već nekoliko sezona karakteriše odlična uverljiva igra na sredini terena. Ali ne vidim da su naša odbrana i napad loši. Stoji da smo ove sezone ubedljivo poraženi od Rapida u Evropskoj ligi. Podatak da smo najubedljiviji u prvenstvu pobije sve neverne Tome. Na našem golu stoji Radaković, golman reprezentativnih kvaliteta. Vuk Rašović je najiskusniji štoper u Jugoslaviji. Milan Stojanoski je iskusni libero, član makedonske reprezentacije. Dragoljub Jeremić je svojim igrama na 'Milenijum kupu' u Indiji potvrdio da ima kvalitet i za reprezentaciju. Branimir Bajić je mlad igrač koji se potvrdio na derbiju. Ovi podaci samo pokazuju njihov kvalitet, koji sve govori. Na nekoliko prethodnih utakmica igrali smo bez Rašovića i Bajića i videlo se da nam nedostaju.
Ostali ste bez Kupa, koji ste osvojili prošle sezone. Ostala je jedino trka za šampionsku titulu. - Žao mi je zbog ispadanja iz Kupa. Nećemo dozvoliti da neko drugi osvoji titulu. Sto posto tvrdim da je naš tim najkvalitetniji u jugoslovenskom fudbalu. Zbog toga ćemo i osvojiti titulu - zaključio je Ilić. S. Đ.
Od Šahtjora do Bolonje
Puno je evropskih klubova zainteresovano za vaše usluge. Ipak, veliko obeštećenje koje mora biti isplaćeno Partizanu zaustavlja mnoge klubove u konačnoj odluci. Bolonja i ukrajinski Šahtjor zasad su bila najkonkretniji. - Voleo bih da osvojim još jednu titulu s Partizanom pa onda da odem u neki inostrani klub. Neko kaže da je Bolonja mali klub. Još ranije sam u vašem listu izjavio da ako Roberto Bađo može da igra u Breši, a Sinjori u Bolonji, zašto Saša Ilić ne bi igrao u takvom klubu.












