Izvor: Glas javnosti, 15.Jul.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maljković na klupi Zvezde!?
Dok se u Zvezdi sastanči i presipa iz šupljeg u prazno, kandidat budućeg sportskog direktora Mirka Pavlovića za trenera, Mihailo Uvalin, potpisao je dvogodišnji ugovor sa beogradskim prvoligašem Mega basket!? Razlog jednostavan, prvi favorit za novog trenera postao je član Radne grupe Božidar Maljković! Na Malom Kalemegdanu se nadaju da će se trofejni strateg prihvatiti „vrućeg krompira“ i preuzeti „crveno-bele“, ali jasno je da Zvezda mora da obezbedi veliki budžet kako bi proslavljeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << trener seo na klupu kluba u kojem je kao asistent radio šest godina početkom osamdesetih prošlog veka.
Iako se Maljković na prvom sastanku sa Mirkom Pavlovićem i Brankom Kovačevićem pohvalno izrazio o Uvalinu, ubrzo je prihvatio da sam preuzme odgovornost i vrati se u srpsku košarku, u najtežem trenutku po „crveno-bele“. Odustalo se od prvobitne ideje da Maljković bude Uvalinov savetnik i logično, pošto je Maljković prihvatio kandidaturu, mladi trener je pronašao alternativu.
- Pregovori sa Zvezdom su predugo trajali i nisu imali dovoljnu dozu ozbiljnosti, koja je neophodna za preuzimanje takvog kluba u izuzetno delikatnoj situaciji. Vreme prolazi, a mnogo igrači o kojima sam razmišljao kao o potencijalnim pojačanjima Zvezde su već potpisali za druge klubove. Takođe, u upravi kluba ima puno nepoznanica i kao trener ne bih mogao da realizujem koncept o kojem smo razgovarali- istakao je Uvalin.
Da bi Maljković seo na užarenu klupu potrebno je da se klub finansijski stabilizuje, a za to su potrebni milioni evra. U ovom trenutku, samo je nekoliko biznismena u Srbiji spremno da izdvoji toliki novac za klub koji se u prethodnom periodu pokazao kao bunar bez dna. Međutim, svojim autoritetom i kontaktima Maljković bi mogao da obezbedi pojedine sponzore, nešto slično kao što je učinio Dušan Ivković u srpskoj reprezentaciji. U slučaju da se ne stvore uslovi za Maljkovićev povratak, spremna je i varijanta „B“. Naredni sastanak Radne grupe je već sutra i moguće je da će neke stvari biti jasnije. Ili će se nastaviti po sistemu „psi laju, a karavani prolaze“.



















