Majstorija SMS, klasa Imobilea, Lacio brojao do 5

Izvor: B92, 06.Jan.2018, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Majstorija SMS, klasa Imobilea, Lacio "brojao" do 5

Fudbaleri Lacija slavili su na gostovanju protiv SPAL sa 5:2, u 20. kolu Serije A.

Utakmicu je obeležio Čiro Imobile koji je postigao čak četiri gola, dok je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić imao odličnu asistenciju.

Mirisalo je na mnogo golova na ovom meču već posle prvih deset minuta igre.

Lacio je došao do prednosti u petom minutu kada je Luis Alberto postigao gol. Španac je izveo majstoriju, predriblao nekoliko igrača, izašao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ispred golmana i lako ga savladao.

Ipak, domaći igrači ubrzo dolaze do izjednačenja. Glavni arbitar dosudio je penal, a Antenuči je bio precizan sa bele tačke, 1:1, posle osam minuta igre.

Do sledećeg gola nije se čekalo puno. Alberto je ovoga puta asistirao, a Imobile postigao prvi od četiri gola (19min). Alberto je samo bocnuo loptu, a Italijan dobri udarcem savladao Gomisa.

Kod trećeg gola – ponovo majstorija, ali ovoga puta Milinković-Savića. Sergej se odlično zagradio i "spoljnom" poslao laserski precizan pâs ka Imobileu koji povisio na 3:1.

Do kraja poluvremena videli smo još dva gola. Antenuči je smanji na 3:2 u 31. minutu, a Čiro je u 41. postigao het-trik. Ovoga puta asistent je bio srpski igrač Dušan Basta. Sa ovim rezultatom (4:2), otišlo se na pauzu.

Konačnih 5:2 u 52. minutu postavio je ko drugi, nego Imobile. Radu se našao u ulozi asistenta.

U ostalim utakmicama 20. kola Serije A, Napoli i Milan su došli do pobeda, kao i Đenoa i, ponovo, Benevento.

Napoli je slavio protiv Verone (2:0), golovima Kulibalija u 66. minutu i Kaljehona u 78, dok je jedini gol za Milan u pobedi nad Krotoneom postigao Bonuči u 54. minutu.

Nakon što je osvojio samo jedan bod u 18. mečeva, fudbalski klub Benevento zabeležio je drugu pobedu zaredom u Seriji A. Domaći su slavili protiv Sampdorije sa 3:2, a ponovni heroj bio je Čoda, koji je postigao dva gola – u 69. i 84. minutu.

Za kraj, Đenoa je pobedila Sasuolo sa 1:0, a srpski igrač Darko Lazović na terenu je bio od 76. minuta. Jedini gol za domaći sastav postigao je u 80. minutu Galabinov.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

(VIDEO) EVROPA IMA SVOG ČAROBANJAKA: SMS asistirao u stilu Ronaldinja! Navijači u delirijumu

Izvor: Kurir, 06.Jan.2018

Fudbaleri Lacija na gostovanju protiv SPAL-a slavili su sa 5:2, uz četiri gola Čira Imobilea u meču 20. kola italijanske Serije A, a u ovoj utakmici istakao se i srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.