Majstorija Berbatova za pobedu Monaka, Sošo još uvek u igri (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Apr.2014, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Monako je slavio pobedu na svom terenu protiv Nice, pa se sada učvrstio na drugoj poziciji na tabeli. Strelac jedinog pogotka na meču bio je bugarski internacionalac Dimitar Berbatov već u petom minutu.
Bio je to fantastičan pogodak iskusnog Bugarina. Šmekerski je pogledao gde se nalazi protivnički golman, a potom je skoro iz mrtvog ugla lob udarcem plasirao loptu u mrežu!

Viđeno je veoma efikasno popodne u francuskoj Ligi 1, pošto je na pet utakmica postignuto 26 golova.
Sošo je jedina ekipa kojoj su bodovi koje je osvojila bili zaista bitni. Ovog puta savladana je Rems na gostovanju minimalnim rezultatom
Jedini strelac na meču bio je Korčija u 41. minutu. Ovom pobedom Sošo je došao na samo dva boda od mesta koje obezbeđuje opstanak u ligi.
Glavni konkurent u toj borbi, Gengam je izgubio u Bordou sa 5:1. Junak utakmice bio je Dijabate koji je postigao het-trik u periodu od osmog do 26. minuta.
Dijalo je smanjio na 3:1 u 29. minutu, ali do kraja domaćin je postigao još dva pogotka preko Žusijea i Rolana i tako došao do ubedljive pobede.
Najuzbudljivije je bilo na utakmici između Lorijena i Monpeljea gde je bilo 4:4, a domaćin je u poslednjih šest minuta postigao gola i tako došao do boda.
Semafor 34. kola Lige 1:
Monako – Nica 1:0 (Berbatov 5)
Lorijen Monpelje 4:4 (Alijadijer 32. jedanaesterac, Mone-Pake 87, Abubakar 90, 90+3 – Kabelja 26, 81, Nijang 57, Deza 78)
Bordo – Gengan 5:1 (Dijabate 8, 20, 26, Žusije 48, Rolan 68. jedanaesterac – Dijalo 29)
Bastija – Ajačio 2:1 (Raspentino 32, Skilaći 88 – Kamara 4)
Rems – Sošo 0:1 (Korčija 41)
Valensijen – Nant 2:6 (Međani 79, Bahebek 83 – Odel 25, Bedoja 41, Gakpe 45, 54, Međani 86. autogol, Nikolica 89)
21,00: Marsej – Lil