Majnc bez daha na jubileju

Izvor: Mondo, 09.Mar.2018, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šalke učvrstio drugu poziciju u Bundesligi.

U prvom duelu 26. kola Bundeslige, Šalke je rastužio Majnc i u njihovom 400. meču u najjačem rangu nemačkog fudbala slavio 1:0, što je timu iz Gezenkirhena pomoglo da se učvrsti na drugoj poziciji.

Gol odluke postigao je Danijel Kaliđuri početkom drugog dela.

Nešto konkretniji u prvom poluvremenu bio je domaćin, ali bez ijednog šuta u gol rivala.
Po povratku sa odmora, usledio je šok za igrače i navijače Majnca. U 55. minutu Kaliđuri je solo prodorom stvorio sebi prostor za šut i sjajno pogodio sa dvadesetak metara suprotni ugao gola Florijana Milera.

Majnc je u dosadašnjih 400 bundesligaških utakmica ostvario 133 pobede, 107 remija i 160 poraza.

Pokušao je Majnc da nađe odgovor na vođstvo gostiju, ali skoro ništa nije polazilo za nogom fudbalerima Sandra Švarca.

Sjajan na golu tima iz Gelzenkirhena bio je Ralf Ferman, koji je u tri navrata zaustavljao udarce domaćih i bukvalno ih odličnim odbranama dovodio do ludila.

Novim porazom, već 13. ove sezone, Majnc je dodatno sebi zakomplikovao borbu za očuvanje bundesligaškog statusa.