Izvor: B92, 10.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Majkl Oven u B reprezentaciji
Napadač Njukasla Majkl Oven pozvan je u tim Engleske za nezvaničnu, "B" utakmicu sa Albanijom, u kojoj će imati priliku da dokaže da se oporavio posle teške povrede kolena na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu. Nezvanični meč sa Albanijom Engleska će igrati 25. maja.
Oven je odigrao poslednja dva meča Njukasla u Peremijer ligi, prva posle teške povrede ligamenata, koju je zadobio 20. juna prošle godine u utakmici sa Švedskom na SP.
Oven >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je već jednom prošao sličan put do A tima, pošto je igrao i "B" meč sa Belorusijom, 25. maja 2006. godine. Tada mu je to bio test meč posle pauze od skoro šest meseci zbog preloma stopala. Engleska je taj meč izgubila sa 1:2.
"Povratak Majkla Ovena posle povrede je veliko ohrabrenje", rekao je selektor Engleske Stiv Meklaren. "Svakom timu na svetu nedostajao bi
igrač Majklovog napadačkog umeća", dodao je.
Oven je postigao 36 golova u 78 utakmica za reprezentaciju.
U tim za "B" meč sa Albanijom Meklaren nije uvrstio nijednog igrača Čelsija ni Liverpula, a iz Mančester junajteda pozvao je napadača Alena Smita i golmana Bena Fostera.
Smitu će ta utakmica biti prva u reprezentaciji još od oktobra 2005. godine. On nije igrao tokom većeg dela 2006. godine, zbog povrede noge.
Najzastupljeniji su igrači Totenhema. Meklaren se opredelio za šestoricu igrača tog kluba - golmana Pola Robinsona, defanzivce Ledlija Kinga i Majkla Dosona, vezne igrače Arona Lenona i Džeremajna Dženasa i napadača Džeremajna Defoa.
Medju igračima na spisku su petorica koji nikada nisu igrali za reprezentaciju, ali i ako zaigraju to im zvanično neće biti upisano.
Engleska će zvaničnu prijateljsku utakmicu igrati sa Brazilom 1. juna, a pet dana kasnije igraće meč sa Estonijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.












