Izvor: Blic, 16.Dec.2010, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mačvan u Makabiju do 2015. godine!
Košarkaš Hemofarma Milan Mačvan utanačio je sve detalje oko prelaska u Makabi i potpisaće ugovor do 2015. godine.
Kako javlja portal košarka.rs, Hemofarmu će pripasti obeštećenje koje se, prema raznim izvorima, kreće između 400 i 600 hiljada evra.
Sjajni krilni centar uskoro će se staviti na raspolaganje Dejvidu Blatu, a od početka TOP 16 faze očekuje ga konačno debi u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Evroligi.
Mačvan je bio velika želja Makabija još od letos, ali su Izraelci tek posle dugih pregovora uspeli da obezbede njegov potpis. O njegovom mogućem dolasku u Makabi, ovih dana je pisao i Blicsport.
Nekadašnji igrač FMP-a bio je na listi želja još najmanje tri evropska velikana, ali je "Ponos Izraela" bio najuporniji. Milan Mačvan je blistao u dresu Hemofarma od početka sezone, prosečno je beležio 19,5 poena i 7,1 skokova u NLB ligi.
Hemofarmu predstoji potraga za adekvatnom zamenom, mada u ovom trenutku neće biti lako pronaći igrača Mačvanovog kvaliteta na tržištu.











