Izvor: N1 televizija, 18.Jul.2016, 10:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MVP Ivović: Bilo je neočekivano lako
Srpski odbojakaš Marko Ivović, najkorisniji igrač završnog turnira Svetske lige, rekao je da je njegova ekipa neočekivano lako savladala Brazil u finalu i osvojila prvu titulu u tom takmičenju.
Izabranici Nikole Grbića pobedili su u Krakovu selekciju Brazila sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) i iz šestog pokušaja u finalu došli do prvog trofeja Svetske lige.
"Teško mi je da pronadjem reči posle svega. Bilo je neočekivano lako i još nismo svesni šta smo uradili. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Čestitao bih svima koji su doprineli da ostvarimo uspeh, onima koji nisu bili sa nama, jer je uspeh svih nas", rekao je Ivović posle utakmice.
Njegov saigrač Dražen Luburić došao je do pehara već na prvom takmičenju sa nacionalnim timom, zbog čega nije skrivao oduševljenje.
"Osećaj je sjajan, prva Svetska liga za mene i odmah zlato. Prvo za Srbiju i nemam reči da opišem koliko sam srećan. Ovaj trofej smo zaslužili mnogo ranije", poručio je Luburić.

















