MOK moli da se ne menjaju igrači

Izvor: Vostok.rs, 16.Avg.2011, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MOK moli da se ne menjaju "igrači"

16.08.2011. -

Završena je inspekcija predsednika Koordinacione komisije MIK Žan-Klod Kilija u Sočiju. Predstavnik MOK ostao je zadovoljan tokom igzradnje u budućoj prestonici Olimpijade-2014. Takođe je izrazo želju da potpredsednik vlade Rusije Dmitrij Kozak koji koordinira pipremu za Igre ostane na svojoj dužnosti do njihovog samog početka, zato što se igrači ne menjaju u odusdnom trenutku.

O tome je bilo reči na konferenciji za štampu posle inspekcione posete komisije >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << MOK. Njoj je prisustvovao i Kili, i Kozak. Novinari su ga zamolili da prokomentariše glasine o mogućem imenovanju Dmitrija Kozaka za gubernatora Sankt-Peterburga.

Zamenik ruskog premijera izjavio je da takve predloge nije dobijao i da i dalje odgovara za olimpijski projekat. Od toga ga niko nije oslobodio, rekao je Kozak i podvukao da je projekat jedan od ključnih i da ga treba kvalitetno završiti.

Takav stav ruskog potpredsednika vlade u potpunosti odgovara Žan-Klodu Kiliju. Tu je on i rekao o igračima, posle čega je dodao: Mi prilično uspešno i mnogo radimo sa gospodinom Kozakom. On zna šta treba da bude urađeno, kako to treba da bude urađeno, i mi smo sasvim sigurni da je to onaj čovek koji je uključen u proces od samog početka i treba da bude u njemu zajedno sa nama. Kao potvrdu tih reči Kozak je izjavio da većina objekata planinskog klastera Olimpijade-2014. treba da bude gotova već za ovu zimu.

Ove zime u planinskom klasteru treba da protekne već praktično prava Olimpijada. Biće 19 test takmičenja u 9 disciplina na svim objektima. I mi ćemo za njih takođe biti spremni. Imamo sinhronizovani plan održavanja test takmičenja i uvođenja objekata u rad.

Žan-Klod Kili i izvršni direktor Olimpijskih igara MOK Žilber Feli posebno su istakli visok tempo radova na podizanju ledene hale za umetničko klizanje i šort-trek. Šta više, sami su učestvovali u postavljanju prvog plastičnog prozora na velikoj ledenoj areni. Žan Klod Kili nije štedeo pohvale.

Organizovali smo igre po čitavom svetu: u Noreškoj, Japanu i Italiji. Ali takav projekat razvoja grada kao u Sočiju nikada nije postojao. To je zaista neviđeni slučaj. Mi govorimo samo o 2014. godini. Ali, verujte, to je tek početak. Pravi život ovde će početi posle Olimpijade. To će se mesto pretvoriti u divni turistički centar.

Završena poseta prethodi održavanju šeste Koordinacione komisije MOK u Sočiju, koja je planirana za septembra. U toku manifestacije predstavnici MOK će saslušati referate o svim ključnim pravcima pripreme i održavanja Igara: uključivanju personala, izgradnji objekata za takmičenje i infrastrukture, saobraćajnoj shemi Olimpijade.

Izvor: Golos Rossii, foto: RIA Novosti

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.