MOJA KRV JE SRPSKA: Rakić ODUŠEVIO fanove posle pobede (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Avg.2020, 15:33

MOJA KRV JE SRPSKA: Rakić ODUŠEVIO fanove posle pobede (VIDEO)

Ovo mu je bio prvi meč pod zastavom svojih predaka.

Austrijanac sa srpskim korenima Aleksandar Rakić posle dominantne borbe jednoglasnom odlukom sudija pobedio je Amerikanca Entonija Smita na UFC Fight Night iventu u Las Vegasu.

Vojvodina je nedavno porazila Partizan u finalu Kupa, pa crno-beli večeras (18.45) u Novom Sadu imaju veliki motiv da se revanširaju timu Nenada Lalatovića. Kec na Karađorđu je 2,95, iks 3,30, a dvojka 2,45. Pogledajte sve kvote kladionice >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << MOZZART za Vojvodina - Partizan.

Zanimljivo, ovo je prvi meč u karijeri na kom je Rakić nastupao pod zastavom Srbije. Naime, Aleksandar je rođen u Beču, gde je i odrastao i do sada su ga predstavljali kao borca iz Austrije. Međutim, ovaj sjajni borac je odlučio da nastavi da gradi karijeru pod zastavom zemlje iz koje potiču njegovi roditelji.

- Moram da se zahvalim na podršci Srbiji, ali i celom Balkanu: Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Crnoj Gori. Moji roditelji su odatle. Ja sam rođen i odrastao u Beču, ali moja krv je srpska. Toliko podrške dobijam odatle i moram nešto da im vratim. Rekao sam ljudima odatle da ću ih iznenaditi i iznenađenje je bilo da sam se borio pod srpskom zastavom. Mnogo sam im zahvalan - rekao je Rakić posle meča.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda srpska atletičarka Sara Vještica

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.