MI: U subotu nastupa pet plivača

Izvor: B92, 27.Jun.2009, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MI: U subotu nastupa pet plivača

Drugog dana takmičenja na Mediteranskim igrama za Srbiju će nastupiti pet reprezentativaca u plivanju.

Čaba Silađi će nastupiti na 100m prsno, Marica Stražmešter i Danijela Đikanović na 50m leđno, Nađa Higl na 100m prsno, Andrea Basaraba na 200m mešovito, kao i ženska štafeta 4 x 100m slobodno. Organizatori još uvek nisu izbacili zvanične startne liste, tako da u srpskoj ekspediciji nisu mogli da komentarišu izglede naših reprezentativaca na osnovu preliminarnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prijava.

"Ukoliko ne bude odustajanja, Marica ulazi u trku sa šestim vremenom. Glavni kandidati za najsjajnije odličje su Hrvatica Sanja Jovanović i Španjolka Mercedes Paris. Na 100m prsno najzvučnije ime je Francuz Hju Dubosk, tu su i Italijani Picini i Peše, kao i Slovenci Markič i Tahirović. Čaba je ove godine već pobeđivao Slovence, koji su ipak specijalisti za 'pedeseticu', a Dubosk je prema ovogodišnjim rezultatima daleko od vrhunske forme. Važno je da Čaba uđe u finale, posle je sve moguće", rekao je trener Dejan Pejinović.

Pejinović je rekao da su se plivači upoznali sa bazenom i da su utisci povoljni.

"Ima osam staza i pristojno izgleda. Može da primi oko 2.000 gledalaca. S druge strane, organizacija je prilično haotična. Smešteni smo 20 kilometara od borilišta, a raspored odlazaka i dolazaka autobusa se baš i ne poštuje. Ima i drugih problema, ali se nadamo da će se stvari popraviti kako vreme odmiče", dodao je Pejinović.

Kvalifikacione trke će biti na programu od 10 do 12 časova, dok finala počinju od 18 časova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.