MI: Orlovi ponovo aterirali

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Jun.2013, 18:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Slovenija 26:29 (9:12)
AdanaDvorana: Juregir Serinevler. Gledalaca: 200. Sudije: Rašed i Elsajed (Egipat). Sedmerci: Srbija -, Slovenija 3 (3). Isključenja: Srbija -, Slovenija 6 minuta.
SRBIJA: Ilić, Stanković 4, Jošić 3, Abutović 1, Milić, Pušica, Marković 7, Todorović, Mitrović 1, Nenadić 2, Nikolić 5, Dragaš 1, Radovanović (10 odbrana), Marsenić 2.
SLOVENIJA: Lesjak, Bundalo 4, Nosan >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 2, Cemas, Šoštarič 2, Poteko, Bombač, Mačkovšek 3, Dolenec 4, Ferlin (10 odbrana), Razgor 8 (3), Cingesar 1, Skube 3, Marguč 1, Papež 1.
Igrač utakmice: Simon Razgor (Slovenija).
Semafor: 2:1 (6), 7:4 (14), 8:12 (28), 12:13 (34), 18:19 (46), 20:21 (50), 20:26 (54).
(FOTO: N. Negovanović)
Kako su počeli, tako su Orlovi i završili Igre – porazom. Na kraju su zauzeli šesto mesto, a branilu su zlato iz Peskare 2009.
Dobro su počeli, poveli 7:4, ali su u narednih 15 minuta postigli samo jedan gol preko pivota Nikolića, pa su na odmoru već zaostajali za Zmajčekima.
Do desetak minuta pred kraj vodila se ravnopravna borba, doduše kod Orlova su letele i pogađala uglavnom krila Marković i Stanković, a onda je usledio novi pad i serija 5:0 Slovenaca za samo tri minuta (20:26). Tada je i odlučen pobednik.
Orlovi su igrali bez Đukića (vratio se u Srbiju zbog meningitisa) i Zelenovića, i to sve u meču u kome nisu imali nijedno isključenje i nijedan sedmerac!

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.