Izvor: B92, 31.Jul.2013, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lušemburgo preuzeo Fluminense
Bivši tener Real Madrida Brazilac Vanderlej Lušemburgo novi je trener Fluminensea, umesto Abela Brage koji je dobio otkaz posle pet uzastopnih poraza.
Lušemburgo je prethodno bio angažovan u Gremiju, gde je otpušten ranije ove godine.
"Ovaj tim je izgubio svega tri utakmice kada je osvojio titulu prvaka Brazila 2012. Moramo da povratimo to samopouzdanje i da vratimo Fluminense na vrh tabele, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde mu je i mesto", rekao je Luksemburgo, koji je u karijieri bio i selektor brazuilske reprezentacije – od 1998. do 2000, kao i velikog broja brazilskih klubova medju kojima i Kruzeira, Korintijansa, Santosa i Flamenga.
Brazilski stručnjak koji je sa Fluminenseom potpisao ugovor do kraja godine dodao je da je glavni cilj kluba da obezbedi učešće u Kupu Libertadores sledeće godine.
















