Izvor: Blic, 10.Maj.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lukajićev Lukoil u finalu plej ofa
Srpski stručnjak Željko Lukajić na impresivan način doveo je Akademik Lukoil iz Sofije do finala plej ofa bugarskog šampionata za košarkaše.
U ligaškom delu prvenstva Lukoil je odigrao 32 utakmice i ostvario isto toliko pobeda. U četvrtfinalnoj seriji plej ofa Rilski Sportist je savladan sa 2:0, da bi u polufinalu "pao" i Spartak iz Plevena posle samo tri utakmice (3:0). Do finala plej ofa, dakle, Akademik Lukoil je odigrao 37 utakmica i zabeležio 37 pobeda!
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
U međuvremenu, Lukajić je sa svojim izabranicima osvojio Kup Bugarske, naravno bez poraza, a u ULEB Kupu Lukoil je ostvario najveći uspeh u istoriji bugarske klupske košarke plasiravši se među 16 najboljih timova u tom takmičenju. Usput, bivši učitelj košarkaša beogradskog Partizana, Borovice iz Rume, kraljevačke Sloge, Vojvodine iz Novog Sada i vršačkog Hemofarma, tri puta uzastopno proglašavan je trenerom meseca u Bugarskoj, što će ga, bez sumnje, favorizovati i prilikom izbora trenera godine u toj zemlji.
Protivnik Lukoilu u finalu plej ofa biće Balkan iz Botevgrada koji je, na opšte iznenađenje, eliminisao Levski iz Sofije posle samo tri utakmice.






