Luka opet pogodio, Čelsi opet nije

Izvor: Mondo, 02.Jan.2019, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sporna situacija na "Stamford Bridžu" zbog poništenog gola Morate.

Prvi put od 2011. godine, Čelsi je vezao dve utakmice kod kuće u kojima nije postigao gol. Za razliku od duela sa Lesterom 22. decembra, londonski "plavci" su ove srede u 21. kolu, ipak, osvojili makar jedan bod - odigravši 0:0 sa Sautemptonom.

Napadala je konstantno ekipa Mauricija Sarija, međutim, debitant na golu "svetaca", 22-godišnji Angus Gan, uspeo je da sačuva svoju mrežu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Ne i u 70. minutu, kada ga je savladao Alvaro Morata, ali je sudija Džonatan Mos na signalizaciju pomoćnika odlučio da poništi pogodak zbog ofsajda. Teško je reći da li je to bila ispravna odluka...

Utakmica na "Stamford Bridžu" jedina je ove srede završena bez golova, ali ne i jedini remi. U komšiliku, u istočnom delu Londona, viđena su četiri pogotka u duelu Vest Hema i Brajtona.

Gosti su imali 2:0, ali je Marko Arnautović na sjajan način obeležio povratak na teren posle povrede. U 66. i 68. minutu anulirao je pogotke Stivensa i Dafija iz 57. i 59.

Što se nas tiče, junak večeri je Luka Milivojević, koji je postigao svoj četvrti gol u poslednjih sedam utakmica. Doduše, ne toliko značajan kao neki prethodni, pošto je u četvrtom minutu nadoknade iz penala "overio" pobedu nad Vulverhemptonom u gostima - 2:0.

Tri boda u gostima osvojili su i fudbaleri Barnlija, koji su preokrenuli posle vođstva Haderfilda. Precizan je bio Munie u 33. minutu, ali je Vud već u 40. doneo izjednačenje. Gosti su potom iskoristili isključenje Šnajdera u 41. i preko Barnsa u 74. stigli do pobede.