Luka brzi voz Jović za četvrtfinale! (VIDEO)

Izvor: Mondo, 14.Mar.2019, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luka "brzi voz" Jović za četvrtfinale! (VIDEO)

Sjajan gol srpskog napadača u Milanu, ali i povreda Mijata Gaćinovića. Arsenal nadoknadio 1:3!

Luka Jović ne staje! Zapravo, Luka Jović gazi sve pred sobom!

Mladi napadač srpske reprezentacije još jednom je postigao gol za Ajntraht, ovaj put u Milanu protiv Intera za 1:0 već u 5. minutu revanša osmine finala Lige Evrope.

Ispostavilo se, dovoljno za pobedu i plasman u četvrtfinale, pošto je u prvoj utakmici bilo 0:0.

Sjajno je istrčao, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << otresao Holanđanina Stefana de Fraja u duelu i onda lobovao Samira Handanovića.

Luka Jovic is insaneLove to see him in the Prem next year pic.twitter.com/ciz8Lgm1MF

— Belgique (@EdenAzar_10) March 14, 2019

Pored 21-godišnjeg centarfora, koji se već sedam puta upisao u strelce u Ligi Evrope ove sezone, u startnoj postavi Ajntrahta našli su se i druga dva reprezentativca naše zemlje: Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

Gaćinović je, međutim, zamenjen zbog povrede u 59. minutu, pa ćemo videti hoće li moći u ponedeljak da se odazove pozivu selektora Mladena Krstajića za prijateljsku utakmicu protiv Nemačke (20. marta) i prvo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, protiv Portugala (25. marta).

Luka Jović in 2018/19 ‼️35 games 22 goals 7 assists Special talent.#UELpic.twitter.com/WF8tmTviOl

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 14, 2019

Ajntraht je potpuno zasluženo prošao, a rezultat je mogao biti i ubedljiviji da se nekoliko puta baš naši igrači nisu spetljali u završnici akcija. Prvo Gaćinović, pa Kostić, a onda je pet minuta pre kraja Handanović sjajno odbranio šut Jovića glavom sa nekoliko metara.

Od Intera smo malo toga videli ove večeri, kao i u prvom duelu...

Veliku pobedu u četvrtak uveče ostvario je Arsenal, koji je uspeo da nadoknadi 1:3 iz Francuske i u Londonu savlada Ren 3:0.

Sjajno su domaći fudbaleri otvorili utakmicu i već posle 15 minuta vodili 3:0. U 72. je Obamejang svojim drugim golom doneo neophodnu prednost za prolaz, ali se potom i obrukao u 82, kada je sa šest-sedam metara potpuno neometan promašio nebranjen gol.

Imao je dosta sreće da gostujući igrači ne kazne taj promašaj uprkos nekoliko dobrih napada koje su kreirali u poslednjim minutima utakmice.

Treba istaći i da bi se možda situacija na terenu drugačije odvijala da je lopta posle šuta M'Bajea Nijanga u 47. minutu završila u mreži, ali je pogodila stativu.

Žaliće zbog toga navijači Rena, koji su u ogromnom broju doputovali u prestonicu Engleske.

U četvrtfinale je prošao i Viljarela, koji je ponovo bio uspešniji od Zenita. Posle 3:1 u Rusiji, "žuta podmornica" slavila je 2:1 kod kuće...