Izvor: MozzartSport.com, 24.Feb.2021, 05:35

Luka Dončić je neverovatan! Dve trojke za 15 sekundi srušile Boston (VIDEO)

Marjanović dvocifren, Bjelica sa klupe gledao Hardenov rekord, Bogdanovićeva Atlanta poražena zakucavanjem četiri sekunde pre kraja

Na nešto više od minut pre kraja delovalo je da bi rezultatska klackalica u duelu Dalasa i Bostona mogla da prevagne na stranu gostiju, međutim, fantastični Luka Dončić još jednom je demonstrirao svoj kvalitet.

Sjajnom odbranom i preciznim šutevima sa distance doneo je pobedu Mavsima 110:107. Meč je završio sa 31 poenom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << (što mu je februarski prosek), 10 asistencija i osam skokova za 38 minuta, a ključne su bile dve trojke u poslednjih 15 sekundi utakmice. Prva preko ruke Danijela Tajsa za vođstvo Dalasa 107:105, a druga na desetinku pre kraja, između dvojice igrača Seltiksa.

Pobedi domaćina značajno je doprineo naš Boban Marjanović, koji je za 13 minuta ubacio 10 poena, uz osam skokova i jednu asistenciju. Već posle prve četvrtine imao je šest poena i šest skokova. Uz Dončića, najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džalen Branson sa 22 poena. Goste su predvodili Džejlen Braun (29p), Džejson Tatum (28p) i Kemba Voker (21p).

Dalasu je ovo četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva, a druga vezana, pa su Mavsi sada na 15-15. Treba istaći i da su igrali bez Porzingisa i Klebera.

Trener Sakramenta, Luk Volton, ponovo se igrao sa strpljenjem Nemanje Bjelice i srpskog reprezentativca ostavio na klupi ceo meč protiv Bruklina. Netsi su slavili kao domaćini 127:118, a Džejms Harden je svojim šestim tripl-dablom od dolaska u klub za samo 19 utakmica postao drugi najuspešniji igrač te franšize po tom segmentu. Pride je i upisao rekord sa 13 uzastopnih dabl-dablova.

"Brada" je meč završio sa 29 poena, 14 asistencija i 11 skokova, ali nije bio najefikasniji igrač svog tima. Uz rame mu se našao Brus Braun junior, sa takođe 29 poena, ali za dosta manje minuta (25:41). U pobedničkom timu efikasni su bili još Kajri Irving (21p) i Džo Haris (18), dok je na drugoj strani prednjačio Dearon Foks sa 27 poena.

Veliko uzbuđenje viđeno je u Klivlendu, gde su domaći Kavsi pobedom nad Atlantom prekinuli seriju od 10 uzastopnih poraza.

Zakucavanjem na samo četiri sekunde pre kraja, Lamar Stivens doneo je prednost svom timu 112:111, a prosto je neverovatno kako su loše gostujući igrači odigrali odbranu u tom napadu. Potom nisu iskoristili preostalo vreme da izbegnu poraz.

The ending in Hawks-Cavs was fun ????

Lamar Stevens game-winning dunk. pic.twitter.com/HXxwmwQgbZ

Atlanti je ovo bio 18. poraz, uz 13 pobeda, a našem Bogdanu Bogdanoviću na listi povređenih igrača Jastrebova pridružio se Džon Kolins koji je u drugoj četvrtini dobio udarac laktom u glavu, pa je zbog potresa mozga morao u bolnicu.

Najefikasniji igrač ovog duela bio je bek Klivlenda, Kolin Sekston sa 29 poena. Goste je predvodio Tre Jang sa 28 poena i 12 asistencija, a istakao se i Kevin Herter sa 22 poena.

Nikola Vučević je sa 20 poena, devet skokova i četiri asistencije po ko zna koji put ove sezone vukao Orlando, ali to nije bilo dovoljno da bi se izbegao poraz od Detroita. Gosti su slavili 105:93, predvođeni Sajbenom Lijem koji je ubacio 21 poen. Pistonsima je to tek deveta pobeda u 31 utakmici, dok su Medžiksi 19. porazom u sezoni prekinuli niz od tri pobede.