Izvor: RTS, 27.Jan.2021, 00:02

Ludo u Milanu - Eriksen u nadoknadi doneo pobedu Interu, umalo tuča Ibrahimovića i Lukakua

Fudbaleri Intera savladali su u gradskom derbiju ekipu Milana sa 2:1 u meču četvrtfinala Kupa Italije.
Milanski derbi opravdao je sva očekivanja, iako je igran u okviru četvrtfinala Kupa Italije.

Inter i Milan odgirali su sjajan meč, prepun uzbuđenja, preokreta, oštrih duela i rasprava, crvenih kartona i gola za pobedu u 96. minutu.
Od prvog minuta osetila se tenzija između aktera dve ekipe i nagovešteno je o kakvom će se meču >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << raditi.
Zlatan Ibrahimović bio je jedan od heroja, ali i tragičara Milana u "Derbiju dela Madonine".
Iskusni napadač doneo je "rosonerima" prednost u 31. minutu meča.
Kako je vreme odmicalo, sve češće su igrači ulazili u verbalnu, a potom i fizičku raspravu.
U centru jedne takve bili su Ibrahimović i Lukaku u samom finišu prvog poluvremena, zbog čega su zaradili po žuti karton.
Vređali su se na raznim osnovama dvojica napadača, a čak su umešali i porodice u psovke, čime su se našli na radaru sudija, koje kao da su ih uzele na zub i čekale u nekim narednim događajima.
Već u 58. minutu, švedski napadač zaradio je drugi žuti karton, ovaj zbog starta nad Aleksandrom Kolarovim, zbog čega je Milan ostao sa desetoricom na terenu.
Inter je to iskoristio, stekao totalnu inicijativu i bilo je pitanje kada će "neroazuri" naplatiti vruću glavu Zlatana Ibrahimovića i napraviti preokret.
Izjednačenje je palo u 71. minutu, kada je Lukaku bio precizan sa penala.
Potpuni preokret desio se u najgorem mogućem trenutku po Milan, a najboljem po Inter.
Igrao se šesti minut sudijske nadoknade, kada je Inter izborio slobodan udarac nešto izvan šesnaesterca.
Veoma preciznim udarcem Eriksen postiže gol vredan pobede i prolaska u polufinale Kupa Italije.
Inter u narednoj fazi takmičenja igra protiv boljeg iz duela Juventus - SPAL.