Luda nadoknada na Meaci – Inter se izvukao, Lazović pocrveneo VIDEO

Izvor: B92, 06.Jan.2024, 15:29

Luda nadoknada na "Meaci" – Inter se izvukao, Lazović pocrveneo VIDEO

Fudbaleri Intera pobedili su Veronu na svom terenu (2:1), u prvom meču subotnjeg programa 19. kola Serije A.

"Nerazuri" su izbegli kiks na početku godine, a junak domaćih bio je Davide Fratezi u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Delovalo je da će Verona odneti bod sa stadiona "Đuzepe Meace", ali je Fratezi, koji je u igru ušao desetak minuta ranije, iskoristio odbitak posle šuta Barele i odbrane Montipa.

Srpski fudbaler Darko Lazović, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je susret započeo sa klupe za rezerve, odmah zatim je dobio crveni karton zbog prigovora.

Verona je imala šansu u 10. minutu nadoknade da, ipak, stigne do boda, međutim, Tomas Anri je pogodio stativu iz penala.

Inter je odlično počeo susret, pošto je Lautaro rutinski iskoristio asistenciju Henrika Mhitarjana.

Šok na "Meaci" priredio je Anri u 74. minutu, snalažljivom reakcijom u šesnaestercu – kolenom je prosledio loptu iza leđa Jana Zomera.

Usledila je luda nadoknada, najpre pogodak Fratezija, isključenje za Lazovića, a onda i promašeni penal Anrija, koji je traljavo izveo najstrožu kaznu i tako postao tragičar susreta.

Inter je prvi na tabeli sa 48 bodova i naredni meč igra protiv Monce na gostovanju.

Verona je 18. sa 14 poena, koliko ima i Kaljari, a sledeći meč igra protiv Empolija.