Luda Sevilja i još luđi Ibora - od 0:1 preko 1:2 do 4:3! Joveta opet odličan (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 22.Jan.2017, 15:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sampaolijeva četa diše zavrat Real Madridu

Sevilja je opasno pobesnela, brije sve redom! Na krilima velikog trijumfa nad Real Madridom u prošlom kolu momci Horhea Sampaolija slavili su i na vrućem terenu u Pamploni, gde su se čak dva puta suočavali sa zaostatkom od jednog gola, da bi na kraju slavili u spektakularnom meču sa 4:3!

Stevan Jovetić još jednom je bio odličan - tri utakmice, dva gola jedna asistencija. To je njegov učinak za sada u >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << novom klubu. Odigrao je sjajni Crnogorac svih 90 minuta i danas, pripremivši prvi gol Ibori. Taj momak je, inače, danas bio posebno inspirisan. Kad god bi video prazan deo mreže poslao bi loptu tamo, bilo da se radi o njegovom i tuđem golu. Međutim, ni taj autogol u 63. minutu (za 2:1) nije sputao Sevilju na putu do pete uzastopne pobede u Primeri koja je učvršćuje na drugom mestu i vraća na samo bod zaostataka u odnosu na lidera.

Osasuna je prvi put povela u 15. minutu pogotkom Serhija Leona. Zamirisalo je tada prvi put na stare boljke ekipe sa Sančez Pishuana izražavane prethodnih meseci posebno na gostovanjima, ali Ibora je izjedačio u pravi čas - igrao se 43. minut.

Ibora je izvanredno odreagovao i samo dva minuta posle evrogola u svoju mrežu, kada je po drugi put doneo poravnanje Sevilji. Psihološki stabilniji gosti preuzeli su konce igre od tog momenta i preko Muda Vaskeza devet minuta pre kraja došli do poptunog preokerta - 2:3.

Trijumf Sampaolijevog tima osigurao je Sarabija u 91. minutu, tako da pogodak Kenana Kodra u poslednjim sekundama, sina mnogo čuvenijeg Meha, nije utešio domaće navijače...