Izvor: RTS, 08.Jan.2012, 12:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lučić predvodio tuču
Ko je kupio kartu za meč NHL lige u kojem su se sastali prošlogodišnji finalisti Boston i Vankuver nije se pokajao. Osim sjajnog hokeja publika je videla i masovnu tuču na ledu u kojoj je učestvovalo pet hokejaša kanadskog tima i četvorica igrača Bruinsa, predvođeni Milanom Lučićem.
Inače 23-godišnji Milan Lučić koji igra za Boston je kanadski reprezentativac srpskog porekla, a jedan je od miljenika publike zbog činjenice da ne beži od tuče na ledu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Uz sjajne bokserske sposobnosti Lučić je i izvanredan igrač, tako da nije ni čudo što je jedan od miljenika navijača.
Na žalost, Lučića čeka i žestoka kazna zato što je u tuču uleteo sa klupe za rezervne igrače, što je posebno kažnjivo, a sa meča je isključen bez prava zamene.
Treba pomenuti da neraščišćeni računi Bostona i Vankuvera traju od prošle sezone kada su ove dve ekipe igrale u finalu.
Bruinsi su posle sedam mečeva, u sred Vankuvera uspeli da se domognu trofeja Stenli kupa, a kanadski grad u narednih nekoliko časova ličio je na bojno polje zbog nereda navijača.
Još zanimljivija je činjenica da je tada u hali u Vankuveru od domaćih navijača jedini aplauz dobio upravo Milan Lučić koji je rođen u tom gradu.
Milan Lučić je trofej Stenli kupa imao na raspolaganju jedan dan koji je iskoristio tako što je trofej odneo u srpsku pravoslavnu crkvu u Vankuveru gde su pripadnici srpske zajednice mogli da se slikaju sa peharom.
Koga zanima Vakuver je dobio meč protiv Bsotona sa 4:3.








