Lučić odigrao partiju sezone, Nedović se povredio, a neuništivi Felipe Rejes je junak Reala (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 15.Feb.2015, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čudesna partija španskog veterana koji je za samo 19 minuta na parketu odigrao simultanku protiv Valensije i preokrenuo rezultat u korist Kraljevskog kluba

Derbi 21. kola španske Endesa lige je opravdao očekivanja. Valensija je mučila Real, ali je na kraju morala da položi oružje 87:99.

Kraljevski klub je preživeo gostovanje Valensiji zahvaljujući sjajnom Felipeu Rejseu koji je bio apsolutni junak pobede i nastavka Realove pobedničke serije. Iskusni >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << centar je meč završio sa 23 poena za samo 19 minuta na parketu. Zahvaljujući njegovoj simultanci u trećoj četvrtini, Real je napravio rezultatski suficit zahvaljujući kojem je na kraju ostavrio pobedu. Sedmu uzastopnu u Endesa ligi i 12. na poslednjih 13 mečeva u svim takmičenjima.

Na krilima balkanskog kvarteta Nedović - Lučić - Dubljević - Lončar, Valesnija je bila u igri sve do sredine treće četvrtine. Nedović i Lučić su blistali u prvom poluvremenu i rešetali koš Kraljevskog kluba. Valensija je vodila 52:51 kada je na scenu stupio nezaustavljivi Felipe Rejes. U seriji Reala od 16:2, Rejes je vezao čak deset uzastopnih poena, izludeo Valensijine centre i trasirao Realu put do pobede. Najbolji skakač u istoriji Evrolige je dominirao pod koševima, bio sjajan i u odbrani i sa ukupnim indeksom korisnosti od 28 (ponavljamo, za samo 19 minuta na parketu!) zaslužio epitet junaka utakmice.

Situacija za Valensiju se dodatno pogoršala kada se raspoloženi Nemanja Nedović povredio krajem treće četvrtine i više nije ulazio u igru. Real je rutinski održavao dvocifrenu prednost do kraja meča i nastavio mrtvu trku sa vodećom Unikahom. Oba tima imaju po 17 pobeda i tri poraza.

U poraženom timu, Vladimir Lučič je pružio partiju sezone sa 18 poena za 25 minuta na parketu. Za dva poena je štirao 2/3, identičan učinak je imao u šutu za tri poena, a promašio je samo jedno od devet slobodnih bacanja.

Nedović je do momenta kada se povredio ubacio 14 poena, dok je Hrvat Lončar završio meč sa 16 poena. Pored pomenutog Rejesa koji je izdominirao u pobedničkoj ekipi, vredi istaći Kerola sa 16, odnosno Rodrigeza i Ljulja sa po 13 ubačenih poena.