Izvor: RTS, 09.Jan.2012, 13:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lučesku operisan
Trener Šahtjora Mirča Lučesku koji je u petak doživeo saobraćajnu nesreću operisan je u noći između nedelje i ponedeljka. Rumunski stručnjak podvrgnut operaciji zbog krvi koja mu se skupila u grudima, a sanirane su mu i povrede rebara.
Trener fudbalskog kluba Šahtjor iz Donjecka Mirča Lučesku operisan je u Bukureštu posle saobraćajne nesreće, saopštila je bolnica u koju je primljen.
U saopštenju se navodi da je Lučesku operisan u noći između nedelje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i ponedeljka zbog krvi koja mu se skupljala u grudima i da se sada oporavlja. Tokom operacije sanirano mu je i nekoliko polomljenih rebara.
Lučesku je saobraćajnu nesreću doživeo u petak, kada ga je udario tramvaj. Policija i dalje istražuje slučaj. Lučesku je 2009. godine doveo Šahtjor do pobede u Kupu UEFA, a u karijeri je trenirao i italijanski Inter, turski Galatasaraj i reprezentaciju Rumunije.














