Lorijen slavio posle četiri i po meseca i napustio opasnu zonu

Izvor: B92, 06.Feb.2022, 15:53

Fudbaleri Lorijena pobedili su Lans rezultatom 2:0, na otvaranju nedeljnog programa 23. kola francuske Lige 1.

Domaći su ostvarili prvu pobedu još od 22. septembra i duela sa Nicom, kada su slavili sa minimalnih 1:0.

Od tada su odigrali samo pet puta nerešeno u prvenstvu, dok su sve ostale utakmice izgubili.

Ovaj trijumf pomogao im je da pobegnu sa dna tabele i sada su 17. sa 20 bodova, baš koliko ima i Bordo.

Mec ima jedan, a Sent Etjen dva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << boda manje.

Junaci Lorijena na ovom susretu protiv devetoplasiranog Lansa bili su Sumba Sumano, koji je gol postigao u 43, odnosno Ibrahima Kone, koji je mrežu Leke pogodio u 76. minutu.

Posao im je bio olakšan u poslednjih petnaestak minuta, tokom kojih su gosti igrali sa desetoricom, posle isključenja Janika Kahuzaka.