Lorijen potopio Marselj, Lion na plus pet

Izvor: Sportski Žurnal, 09.Dec.2012, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lorijen potopio Marselj, Lion na plus pet

A na Velodromu potop domaće ekipe. Za takav ishod zaslužan je Lorijen ali i igrač domaćih Kabore, koji je isključen u 37. jer je napravio prekršaj za najstrožu kaznu.
Od tada, igrao je samo jedan tim, Lorijen. Gosti su iskoristili šansu i sa bele tačke preko Aliadijerea povela sa 1:0. Novi šok za domaće navijače je usledio na početku drugog dela kada je Korne pogodio za 2:0. Protivnika je u 70. minutu dotukao Mone Pake, 3:0.
Ovom kiksu se najviše obradovao Lion, koji je pobedom na teškom gostovanju Sent Etjenu minimalnim rezultatom 0:1 pobegao na plus pet.
Semafor 16. kola francuskog šampionata:
Rems – Bordo 0:0
Marselj – Lorijen 0:3 (Aliadijer 38, Korne 47, Mone Pake 70)
St. Etjen – Lion 0:1 (Bastos 65)
Subota:
PSŽ – Evijan 3:0 (Ibrahimović 28, Laveci 31, Tijago Mota 84)
Monpelje – Ajačo 3:0 (Utaka 28, Kabela 32, Belhanda 67)
Nansi – Valensijen 1:1 (Loties 31 – Hajdara 73 (ag))
Ren – Brest 2:2 (Feret 62, Alesandrini 69 – Lesomijer 71, Benčop 87)
Sošo – Lil 1:1 (Mikari 64 – Ro 62)
Troa – Nica 1:1 (Darbion 32 – Svitanič 90)
Petak:
Tuluz – Bastija 0:0

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.