Izvor: B92, Beta, 10.Maj.2010, 00:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lopes igrač sezone u Francuskoj
Napadač Olimpika iz Liona, Argentinac Lisandro Lopes, proglašen je za najboljeg igrača francuskog prvenstva ove sezone.
Lopes, koji je prošle godine prešao iz Porta u Lion za sumu od 24 miliona evra, što je rekordan klupski transfer, dobio je najviše glasova u izboru francuskih prvoligaških fudbalera. Pobedio je ispred Edena Azara (Lil), Maruana Šamaka (Bordo) i Mamadua Nijanga (Olimpik Marsej). Kolo pre kraja francuskog šampionata Lisandro sa 14 pogodaka deli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << treće mesto na listi strelaca.
Za najboljeg trenera proglašen je šef stručnog štaba Oksera, Žan Fernandez, pod je čijim vođstvom klub iz Burgundije na korak od trećeg mesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Reprezentativni čuvar mreže lionskog Olimpika Igo Ljoris proglašen je za najboljeg golmana, dok je Azar najbolji u konkurenciji igrača do 21 godine.
Titulu u Ligi 1 osvojio je Olimpik Marsej, prvi put posle 1993. godine.








