Lokomotivi drama u Krasnodaru

Izvor: MVP.rs, 13.Apr.2016, 21:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski tim je poveo sa 1-0 u četvrtfinalnoj seriji.

Velika borba obeležila je prvi duel četvrtfinala Evrolige između Lokomotive Kubanj i Barselone Lasa. Zahvaljujući sjajnoj odbrani u poslednjih 10 minuta, domaći tim je slavio rezultatom 66:61 i na taj način poveo sa 1-0 u seriji koja se igra na tri pobede.

Gosti su bili tim koji je diktirao tempo i vodio većim delom meča. Eekipa Jorgosa Barcokasa se održavala u igri, pre svega zahvaljujući sjajnom >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << Entoniju Rendolfu. Gosti su u poslednju četvrtinu ušli sa tri poena viška, vodili su i u finišu sa 61:58. Ali, domaćin je meč završio serijom 8:0 i tako upisao prvu pobedu u istoriji u plej-of fazi Evrolige. Presudni momenat meča dogodio se na isteku 39. minuta, kada je Džastin Dolmen promašio polaganje kod rezultata 62:61. Na drugoj strani je usledio koš Malkolma Dilejnija za 64:61. Aleks Abrines nije uspeo da pogodi iza linije za tri poena, a Rajan Brokof je u kontri potvrdio trijumf svoje ekipe.

Entoni Rendolf je upisao dabl-dabl učinak sa 17 poena i 10 skokova. Pratio ga je Malkolm Dilejni sa 11 poena, sedam asistencija i pet uhvaćenih lopti. Kod gostiju su po 13 poena upisali Džastin Dolmen i Pau Ribas.

Naredni meč ova dva tima igra se u petak, 15. aprila, od 19 sati. Domaćin će ponovo biti ekipa Lokomotive Kubanj.

Lokomotiva Kubanj - Barselona Lasa 66:61 (17:19, 10:14, 23:20, 16:8)

Dvorana: "Basket Hol"; Gledalaca: 7.235; Sudije: Luiđi Lamonika (Italija), Ilija Belošević (Srbija) i Robert Lotermoser (Nemačka)

Lokomotiva Kubanj: Dilejni 11 (5sk, 7as), Singlton 9, Rendolf 17 (10sk), Drejper 7, Klaver 7 (6sk), Bikov 2, Džening 5, Koljuškin, Balašov, Voronov, Zubkov, Brokof 8. Trener: Jorgos Barcokas

Barselona Lasa: Dolmen 13, Dorsi 1, Ribas 13, Abrines 10 (5sk), Navaro 2, Satoranski 2 (8as), Vezenkov 2, Semjuels 5, Oleson, Arojo 3 (6sk, 4as), Perperoglu 2 (5sk), Tomić 8 (5sk). Trener: Ćavi Paskval

(foto: Euroleague)

Nastavak na MVP.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.