Liverpul strahovao, pa preokretom izbio na čelo Premijer lige VIDEO

Izvor: B92, 09.Dec.2023, 16:33

Fudbaleri Liverpula su posle preokreta savladali Kristal Palas rezultatom 2:1, u okviru 16. kola Premijer lige.

Liverpul je pobedom uz utakmicu i bod više od Arsenala zauzeo prvo mesto na tabeli sa 37 bodova, dok je Palas ostao na 14. poziciji sa 16 bodova.

Domaćin je uspeo da povede, ali je usledio brz preokret "redsa" u završnici meča.

Prvo poluvreme nije obećavalo dobar fudbal na "Selhurst parku", Liverpul nije imao ni jedan šut u okvir gola Džonstona, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok je Palas stvorio svega jednu šansu.

U 29. minutu Džeferson Lerma se našao u šansi, gađao po sredini gola, ali Alison je uspeo da sačuva mrežu. U istom trenutku se vodila polemika oko penala, pošto je Virdžil Van Dajk srušio rivala u kaznenom prostoru, ali posle gledanja VAR-a jedanaesterac je poništen.

Početkom drugog poluvremena, Liverpul je pokušavao da dođe do pogotka, ali se Kristal Palas dobro branio.

Iz svega toga, usledio je napad domaće ekipe, gde je oboren Žan-Filip Mateta, a glavni arbitar meča Endi Madli je posle sugestije VAR-a pokazao na belu tačku.

Odgovornost je uzeo upravo Francuz, koji je rutinski savladao Alisona u 57. minutu sa bele tačke i doneo prednost Palasu – 1:0.

Ipak, posle primljenog pogotka, Liverpul je preuzeo totalnu inicijativu, napadao konstantno, ali bez prave šanse da ugrozi gol Džonstona.

Palas se dobro držao sve do 75. minuta, kada je zbog drugog neopreznog starta Džordan Aju isključen iz igre.

Napravio je faul, zbog čega je dobio drugi žuti karton.

Samo minut kasnije, to je kaznio Liverpol, Kurtis Džons je dodao do Mohameda Salaha, koji je snažnim udarcem pogodio mrežu za izjednačenje – 1:1.

Bio je to njegov ukupno 150. pogodak u Premijer ligi.

Nije se Liverpul predavao do samog kraja i pokušavao je da dođe do sva tri boda, a pritisak se isplatio.

U prvom minudu sudijske nadoknade, Salah je proigrao Eliota, koji je lako savladao golmana Kristal Palasa za vođstvo "redsa" – 1:2.

Palas je imao šansu u poslednjem minutu nadoknade posle centaršuta dođe do izjednačenja. Anderson je gađao glavom, ali Alison je bio siguran.

Liverpul je uspeo da se odbrani i upiše tri boda, koja su ga "lansirala" na prvo mesto Premijer lige.

U narednom kolu, "redsi" dočekuju Mančester junajted, dok Kristal Palas gostuje Sitiju.