Liverpul slavio u Madridu, Porto bolji od Milana

Izvor: Beta, 19.Okt.2021, 23:27

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u Madridu ekipu Atletika sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe B Lige šampiona.Liverpul je poveo sa 2:0 golovima Mohameda Salaha u osmom i Nabija Keite u 13. minutu, a Atletiko je izjednačio preko Antoana Grizmana, u 20. i 34. minutu. Pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Salah pogotkom sa penala u 76. minutu."Redsi" su poveli u osmom minutu golom Salaha koji je predriblao nekoliko igrača Atletika i šutirao sa ivice kaznenog prostora. Pet minuta kasnije odbijena lopta je stigla do Keite na ivici šesnaesterca koji je bez oklevanja šutirao iz prve i primirao Oblaka da ponovo vadi loptu iz mreže.Atletiko se, ipak, brzo vratio u meč. Koke je u 21. minutu šutirao, a loptu je gol skrenuo Grizman, koji je 14 minuta kasnije prošao kroz odbranu i preciznim šutem savlado Alisona i izjednačio na 2:2.Francuz je na početku drugog poluvremena postao tragičar, pošto je u 52. minutu dobio direktan crveni karton pošto je nogom u glavu udario Roberta Firmina.Nakon toga nije bilo velikih uzbudjenja sve do 76. minuta kada je Mario Ermoso skrivio penal i omogućio Salahu da donese vodjstvo Liverpulu.Nekoliko minuta kasnije sudija Danijel Zibert je pokazao na belu tačku i na drugoj ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona