Liverpul preživeo Sent Meris – foto-finiš u poslednjem kolu! VIDEO

Izvor: B92, 17.Maj.2022, 22:39

Liverpul preživeo "Sent Meris" – foto-finiš u poslednjem kolu! VIDEO

Fudbaleri Liverpula savladali su Sautempton u poslednjoj utakmici 37. kola Premijer lige rezultatom 2:1 (1:1).

Na taj način su iskoristili kiks Mančester sitija od prethodnog vikenda i prišli mu na samo bod zaostatka pred poslednje kolo koje se kompletno igra u nedelju sa početkom u 17.00.

Liverpul će tada igrati protiv Vulverhemptona na "Enfildu" i osluškivaće vesti sa "Etihada" gde će Mančester siti dočekati Aston Vilu sa Stivenom Džerardom.

Dakle, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << legenda Liverpula mogla bi da pomogne voljenom klubu da osvoji titulu, mada će tim Pepa Gvardiole biti veliki favorit u tom susretu.

Ove večeri na "Sent Merisu" počelo je veoma loše za izabranike Jirgena Klopa, pošto je Nejtan Redmond u 13. minutu doveo Sautempton u vođstvo.

Probio je po levoj strani, namestio se na desnu nogu i prelepo pogodio dalji ugao gola Alisona Bekera.

Liverpul je ove večeri bio oslabljen bez Mohameda Salaha, Sadija Manea, Virdžila van Dajka i Fabinja.

Ali, nekako je morao da reaguje i to je učinio već u 27. minutu, s tim da je prethodno i poništen jedan pogodak Roberta Firmina.

Izjednačenje su doneli Diogo Žota kao asistent i Takumi Minamino kao strelac veoma lepog gola i važnog gola za kasniji preokret.

Do kraja prvog poluvremena i u nastavku je Liverpul pojačavao ritam, a Sautempton konstantno bio prinuđen da se brani.

Ipak, poklekao je domaći tim po drugi put u 67. minutu kada je Đoel Matip pogodio glavom, reklo bi se, uz dosta sreće.

Kompletirao je preokret Liverpulu i, ispostavilo se, osigurao veoma vrednu pobedu koja nam garantuje paklenu završnicu Premijer lige u nedelju popodne.