Izvor: Beta, 10.Nov.2019, 21:25

Liverpul pobedio Mančester siti

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Mančester siti sa 3:1, u utakmici 12. kola Premijer lige i stekli devet bodova prednosti u odnosu na aktuelne šampione.Liverpul je poveo u petom minutu golom Fabinja sa 20-ak metara. Golu je prethodila sumnjiva situacija na drugoj strani terena, nakon što je lopta u ruku pogodila Trent Aleksandra Arnolda, posle šuta Bernarda Silve. Igrači Sitija tražili su penal, sudija je pokazao da se igra nastavi, do lopte je došao Fabinjo i postigao lep gol.Sudija je posle upotrebe VAR tehnologije ocenio da nije bilo penala.Domaći su udvostručili prednost u 13. minutu, kada je posle dodavanja Endija Robertsona Mohamed Salah glavom poslao loptu u mrežu.U 51. minutu treći gol postigao je Sadio Mane, posle dodavanja Džordana Hendersona.Jedini gol za aktuelne šampione postigao je Bernardo Silva u 78. minutu.Liverpul je ostao jedina neporažena ekipa u Premijer ligi ove sezone i sa 34 boda prvi je na tabeli. Lester i Čelsi imaju po 26 bodova, dok je Mančester siti četvrti sa 25.