Liverpul nastavio seriju, novi šamar Čelsiju VIDEO

Izvor: B92, 26.Apr.2023, 22:38

Fudbaleri Liverpula ostvarili su i treću uzastopnu pobedu.

Izabranici trenera Jirgena Klopa su kao gosti u 33. kolu Premijer lige pobedili Vest Hem sa 2:1 (1:1) i tako stigli do 15. pobede u sezoni.

U 12. minutu Vest Hem je stigao do vodećeg gola.

Lukas Paketa je sjajno prošao po desnoj strani, iskombinovao je sa Majklom Antoniom i raspalio po lopti sa nekih 20 metara, Alison je bio nemoćan.

Nije trebalo mnogo igračima sa Enfilda da izjednače.
Aleksander-Arnold je proigrao Kodija Gakpa u 18. minutu, usledio je udarac sa distance, lopta je nekog zakačila i završila u desnom donjem uglu gola Vest Hema za 1:1.

Vest Hemu je uz gledanje VAR snimka u 56. minutu poništen gol, a pobednik je rešen u 67. minutu.

Korner je sa leve strane izveo Endrju Robertson, sjajno je skočio Žoel Matip u udarcem glavom loptu poslao pod prečku.

Čelsi je na Stamford bridžu po ko zna koji put ove sezone razočarao svoje navijače.

Bodove je donela ekipa Brentforda koja je slavila sa 2:0.

Prvi gol pao je u 37. minutu posle kornera, bio je to tačnije autogol Sezara Aspilikuete.

U nastavku, u 78. minutu Kamerunac Brajan Embemo je rešio sve dileme kada je postigao drugi pogodak za "pčelice".

Notingem Forest je lagano stigao do važnih bodova protiv Brajtona, slavio je sa 3:1 i ti bodovi će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

Pobeda je mogla biti i ubedljivija da je Brenan Džonson u 11. minutu iskoristio penal.

Gosti su u 13. minutu nadoknade postigli gol preko Deniza Undava, ali je VAR presudio da se radilo o ofsajdu, pa je poništen.