Izvor: RTS, 27.Nov.2021, 19:06

Liverpul nastavio poteru za Čelsijem, Žota dvostruki strelac

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su savladali ekipu Sautemptona 4:0, u utakmici 13. kola Premijer lige i prišli vodećem Čelsiju na bod zaostatka.
Prilično ubedljivo Liverpul deluje na svom "Enfildu" ove sezone, a u meču 13. kola Premijer lige stradala je ekipa Sautemptona.

"Crveni" su postigli samo četiri pogotka, a rezultat bi bio mnogo ubedljiviji da su izabranici Jirgena Klopa bili koncentrisaniji u završnici, a odličan na golu "svetaca" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bio je iskusni Mekarti.
Liverpul je poveo već posle 97 sekundi, kada je Žota iskoristio asistenciju Robertsona i nagovestio dobro veče za svoj tim.
Portugalac je bio strelac i drugog gola, ovoga puta u 32. minutu posle odlične akcije "crvenih" i dodavanja Salaha.
Do poluvremena jse u listu strelaca upisao i Tijago Alkantara, da bi konačan rezultat postavio Virdžil van Dajk u 52. minutu, kome je to bio prvi pogodak u sezoni.
Liverpul je tako došao do 28. boda u takmičenju i ima samo jedan manje od vodećeg Čelsija koji u nedelju igra derbi protiv Mančester junajteda.
Aston Vila je zabeležila i drugi trijumf otkako je ekipu preuzeo Stiven Džerard, a ekipa iz Birmingema slavila je u Londonu protiv Kristal Palasa 2:1.
Target je već u 15. minutu doneo prednost gostima, povisio je Mekgin u 86, da bi konačan rezultat postavio Gueji u poslednjim trenucima meča.
Norič i Vulvsi odigrali su bez golova, dok je u prvom meču dana Arsenal sa 2:0 savladao ekipu Njukasla.
Prvo poluvreme obeležio je neverovatan promašaj Obamejanga, da bi u nastavku tri boda "tobdžijama" doneli Saka i Martineli.
U poslednjem duelu dana, Brajton i Lids odigrali su bez golova.