Izvor: B92, 30.Apr.2009, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lipi se ne vraća u Juventus 2010.
Selektor Italije Marćelo Lipi odbacio je mogućnost da se vratiti u torinski Juventus po završetku Svetskog prvenstva 2010. godine u Južnoj Africi.
Mediji u Italiji su proteklih dana spekulisali da će se trofejni stručnjak vratiti na klupu 'stare dame', pošto je Lipi bio na večeri sa izvršnim direktorom Juvea Žan-Klod Blana. Međutim, Lipi je demantovao sve navode medija relavši pritom da nema nameru da se vrati u posle Mondijala 2010. godine.
Lipi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je već predvodio fudbalere najtrofejnijeg italijanskog kluba, i to u dva navrata, a pritom je osvojio titule svetskog i evropskog prvaka, kao i pet trofeja nacionalnog šampiona, i jedan nacionalni Kup.
"Nema šanse da se vratim u Juventus. Blan i ja smo dobri prijatelji, i ja sam vezan za taj klub, ali to što smo večerali zajedno ne znači da ću se ja vratiti u Torino", rekao je Lipi.
Pošto je Fabio Kanavaro rešio da se vrati u redove 'stare dame’, mnogi su bili ubeđeni da je to delo Lipija,koji je izvršio pritisak na fudbalera, međutim selektor 'azura’ je demantovao i te glasine.
"Nisam tražio od Kanavara da se vrati. On je mene zvao i saopštio mi svoju odluku", istakao je Lipi.
Ekipa Juventusa je treća u Seriji A, i ove sezone nije uspela da osvoji nijedan trofej.














