Izvor: B92, 13.Mar.2008, 07:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lindzi Von najbolja spustašica
Amerikanka Lindzi Von osvojila je titulu u spustu svetskog kupa u Alpskom skijanju. Poslednja trka sezone u Bormiju otkazana je zbog loših vremenskih uslova, pa je mlada Amerikanka, koja je posle devet trka ove sezone bila ubedljivo najbolja, sasluženo osvojila Kristalni globus u najbržoj disciplini. Drugoplasirana je Renate Gečl sa više od 300 bodova zaostatka, a treća Brit Janik iz Kanade.
Pored pet pobeda u spustu, Amerikanka ima i jednu u super kombinaciji, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pa je trenutno prva i u generalnom plasmanu sa 1263 poena. Druga je Marija Riš sa 1106, a treća Nikol Hosp sa 1085.
Do kraja ovogodišnjeg svetskog kupa ostalo je još tri takmičenja, slalom, veleslalmm i superveleslalom, koji bi trebalo da se odže u Bormiju.
U slalomu trenutno vodi Marlis Šild sa 540 bodova, druga je Hosp sa 465, a treća Tanja Putianinen sa 452.
Denis Karbon je osovjila titulu u velelslalomu, dok je u superveleslalomu na prvoj poziciji Marija Riš sa 334 boda. Druga je Gergl, a treća Gečl.












