Lindzi Von mora na operaciju

Izvor: Mondo, 05.Feb.2013, 21:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lindzi Von mora na operaciju

Amerikanka nije povredila samo ligamente kolena već je i polomila potkolenicu. Čeka je duga pauza, a možda propusti i ZOI u Sočiju.

Američka skijašica Lindzi Von pokidala je prednje ukrštene i bočne ligamente desnog kolena i polomila potkolenicu prilikom pada na trci u Austriji, zbog čega će propustiti ostatak sezone, potvrdio je tim SAD.

Kako je saopšteno iz američkog skijaškog tima, Von će biti operisana, ali se ipak očekuje da se ona vrati na vreme >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za Zimske olimpijske igre u Sočiju sledeće godine.

Von se u superdžiju u Šladmingu povredila pri prizemljenju posle jednog skoka. Tada joj je otpala skija, a ona se potom klizala i na kraju udarila u kapiju, gde se zaustavila.

Amerikanki je oko 12 minuta ukazivana lekarska pomoć na stazi posle čega je helikopterom prebačena u obližnju bolnicu.

Ona se prošlog meseca vratila na stazu posle 30 dana pauze zbog bolesti, zbog koje je u novembru dva dana provela na bolničkom lečenju.

Trka u Šladmingu bila je odložena za skoro tri sata zbog magle, a i pored toga počela je sa 15 minuta kašnjenja.

(Beta, MONDO, foto: AP)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.