Liga nacija: Kuman sklapa kockice, Depaj i društvo šokirali Nemačku, Makedonci korak bliži višem rangu (video)

Izvor: Sportske.net, 13.Okt.2018, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru novoformiranog takmičenja pod okriljem Uefa, večeras su odigrana četiri duela, po jedan u svakom rangu.

Liga A, grupa 1

Holandija je na "Johan Krojf Areni" u Amsterdamu dočekala selekciju Nemačke, a domaćin je slavio sa 3:0 (1:0).

Gledali smo jako interesantan meč, pripretili su prvi Nemci preko Vernera u 15. minutu, ali je napadač Lajpciga šutirao pored gola.

Samo tri minuta kasnije, u jako dobroj prilici našao se >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Tomas Miler, šutirao je iz izgledne pozicije nakon pasa Krosa, ali je Silesen odlično intervenisao.

Igrao se 30. minut kada je Rajan Babel pogodio prečku nakon kornera, da bi potom odbitak pokupio Virdžil van Dajk, koji smešta loptu u mrežu Manuela Nojera za 1:0.

Mogao je Vajnaldum da duplira prednost domaćina u 37. minutu, ali je bio neprecizan, da bi samo minut kasnije ponovo Miler bio u izglednoj prilici, ali je šutirao pored gola, ništa od izjednačenja.

U nastavku je prvi ozbiljnije pripretio Sane u 62. minutu, kada je bio izblokiran, da bi isti igrač i tri minuta kasnije bio u prilici, ali je ovoga puta bio neprecizan, lopta je otišla pored gola.

U 70. minutu preti i rezervista Draksler, ali njegov udarac iz dobre pozicije odlazi preko gola.

Nastavili su Nemci da prete, u 74. minutu je šutirao Kros iz slobodnjaka, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Samo dva minuta kasnije snažan udarac Depaja na drugoj strani, ali je Nojer uspeo da sačuva mrežu.

A onda, 87. minutu, nakon akcije koju je pokrenuo Kvinsi Promes, Memfis Depaj matira Nojera za 2:0 i veliku radost na tribinama stadiona u Amsterdamu.

Samo dva minuta kasnije je Silesen zaustavio dobar pokušaj Vernera, da bi u prvom minutu nadoknade Memfis Depaj pogodio prečku!

U trećem minutu nadoknade, Vajnaldum se odlično namešta na udarac i matira Nojera za konačnih 3:0.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Liga B, grupa 4

Irci su dočekali Dance u okviru četvrte grupe, meč je okončan remijem i to sa najnepopularnijih 0:0.

Gosti iz Skandinavije su bili daleko bolji rival, Irska je imala svega tri šuta ka golu rivala, dok su Danci pretili čak pet puta više.

Ipak, izgledne prilike su izostale, te tako nije bilo ni golova.

Liga C, grupa 3

Bugarska je ugostila selekciju Kipra i slavila nakon preokreta sa 2:1 (0:1).

Gosti su poveli u 41. minutu preko Kastanosa i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon 15ak minuta igre u nastavku, Despadov je poravnao, da bi u 68. minutu preokret i pobedu Bugarskoj doneo Nedelev.

Liga D, grupa 4

Makedonci su se značajno približili plasmanu u višu ligu, kako su kod kuće savladali Lihtenštajn sa 4:1 (3:1).

Poveli su u 10. minutu preko Trajkovskog, a 20 minuta kasnije je isti fudbaler duplirao prednost Makedonaca.

Samo šest minuta kasnije je Pandev povisio na 3:0, da bi već u naredno napadu gosti došli do gola preko Jildiza.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi konačan rezultat u 67. minutu utakmice na "Filip drugi Areni" postavio Alioski.